[ Назад ]

   

Конкурс

МОЯТА БИБЛИОТЕКА - наградени участници

Вид творчество

конкурс за детско творчество

Срок за предаване на творбите

30 март 2008 г.

Срок за обявяване на резултатите

април 2008

Условия на конкурса

Във връзка с годишнината 120 години библиотека “Л. Каравелов” и Празниците на детската книга и изкуствата за деца


Детският отдел на библиотека "Л. Каравелов" - Русе организира изложба-конкурс за детско творчество на тема:


МОЯТА БИБЛИОТЕКА



Детските творби, посветени на книгите и библиотеката могат да са:
• литературно творчество: есе, стих, епиграма, приказка;
• изобразително изкуство: живопис, апликация, илюстрация, графика;
• приложно изкуство: оригами, малка пластика, поздравителни картички за годишнината на библиотеката;
• фотография: снимки или любителски клип.

Посочете автора и заглавието на книгата, вдъхновила детето.
Творбата да бъде придружена със следните данни: трите имена, възраст, адрес, клас и училище, телефон или e-mail.
Рисунките да са с размер - А4

Срок за предаване на творбите – 30 март 2008 година - в Детския отдел или на адрес: children@librousse.bg.

Най – добрите творби ще бъдат включени в изложба във фоайето на библиотеката през април 2008 година.






ОТЛИЧЕНИТЕ ТВОРБИ можете да разгледате в раздел ГАЛЕРИЯ на сайта!

Обявени награди

НАГРАДЕНИ ДЕЦА
от конкурса "Моята библиотека"
2008 година



ЗА РИСУНКА



ДЕТСКА ГРАДИНА

Петя Пекова Куцарова - 6 г. - от Троян
"Житената питка"

Цветина Иванова Иванова - 6 г. - от Троян
"Пепеляшка"

Мартина Йорданова Дамаскинова - ЦДГ "Радост"
"Моята библиотека"

Диляна Миленова Горанова - ЦДГ "Радост"
"Моята библиотека"

Йоана Тихомирова Дудева - ЦДГ "Радост"
"Червената шапчица"

Мутлу Хакъ Кадир - ЦДГ "Радост"
"Вълкът и седемте козлета"

Светослава Мирославова Михайлова - ЦДГ "Звездица"
"Снежанка и седемте джуджета"

Марио Бисер Николов - ЦДГ "Звездица"
"Ламята и златната ябълка"

Деана Бисерова Атанасова - 6 г. - ОМД клуб "Палитра"
"Моята библиотека"

Преслав Димитров Пенков - 6 г. - ОМД клуб "Палитра"
"Моята библиотека"




ПЪРВОКЛАСНИЦИ

Александър Ковальов - 7 г. - от Троян
"Котаракът в чизми"

Габриела Каменова Узунова - І "в" кл. ОУ "Климент Охридски" - Хасково
"Лисанка хитранка"

Генчо Дянов Сталев - І "в" кл. ОУ "Климент Охридски" - Хасково
"Пинокио"

Боряна Валентинова Томова - І клас - ОУ "Отец Паисий"
"Житената питка"

Христо Иванов Джарнавлиев - І "г" кл. - СОУ "Васил Левски"
"Грозното пате" от Х. К. Андерсен

Драгомир Копчев - І "г" кл. СОУЕЕ
"Дядовата ръкавичка"

Славина Стаматова - І "г" кл. СОУЕЕ
"Сладкарница "Тинтява"

Веселин Ивайлов Ангелов - 7 г. - ОбДЦКИ
"За какво служели замъците"
"Мостът на птиците"

Илона Георгиева Узунова - 7 г. - ОбДЦКИ
"Трите котета"

Калина Савова Стоянова - 7 г. - ОбДЦКИ
"Мечо Пух"

Марко Константинов Куловски - 7 г. - ОбДЦКИ
"Какво знаем за дивата природа"

Никола Диянов Бушнаков - 7 г. - ОбДЦКИ
"Колите"
"Аладин"

Симона Ивайлова Пометкова - 7 г. - ОбДЦКИ
"Домашен любимец"




НАЧАЛЕН КУРС - от 8 до 10-годишни деца

Десислава Хаджийска - 10 г. - от Троян
"Червената щапчица"

Мария Мирославова Дочева - 10 г. - от Троян
"Рапунцел"

Яна Карамфилова - 8 г. - от Троян
"Мечо Пух"

Ангелина Кирилова Кирчева - ІV клас ОУ "Отец Паисий"
"Мери Попинз"

Гергана Тончева Белчева - ІІ "б" кл. - ОУ "Отец Паисий"
"Пипи Дългото чорапче"

Димитър Валентинов Томов - ІІІ кл. - ОУ "Отец Паисий"
"Рибарят и златната рибка"

Мария Сергеевна Василева - ІІІ кл. - ОУ "Отец Паисий"
"Най-бодрата и добра вещица" - руска приказка

Преслава Цветанова Ценкова - ІV "а" кл. - ОУ "Отец Паисий"
"Храбрият оловен войник" от Х. К. Андерсен

Боряна Христова Йотова - ІІ "в" кл. ОУ "Иван Вазов"
"Моята библиотека"

Памела Атанасова Петрова - ІІІ "б" кл. СОУ"Христо Ботев"
"Пролет"

Камелия Димитрова Пенкова - 10 г. - ОМД клуб "Палитра"
"Моята библиотека"

Деян Мирославов Дудев - 9 г. - ОбДЦКИ
"Гръцка митология"

Йоана Йорданова Николова - 10 г. - ОбДЦКИ
"Мечо Пух"
"Индийски народни приказки"

Мария Георгиева Гетова - 8 г. - ОбДЦКИ
"Туфо рижият пират"

Мира Георгиева Димитрова - 9 г. - ОбДЦКИ
"Вълшебният еднорог"

Ивелина Славчева - ІІІ "в" кл. СОУ "Възраждане"
Куклена студия "Каравела"
Рисунки по приказките на Маргарит Минков

Ангелина Ангелова - ІІІ "в" кл. СОУ "Възраждане"
Куклена студия "Каравела"
Рисунки по приказките на Маргарит Минков





СРЕДЕН КУРС - V-VІІ клас


Калина Конишева - 11 г. - от Троян
"Приключенията на Лукчо"

Христина Владимирова Карамфилова - 11 г. - от Троян
"Карлсон, който живее на покрива"

Боян Христомиров Христов - V "а" кл. - ОУ "А. Кънчев"
Часовникова кула от Карнобат

Вероника Върбанова Върбанова - VІ "б" кл. - ОУ "А. Кънчев"
"Котаракът с чизми"

Гергана Александрова Стаменова - VІІ "а" кл. - ОУ "А. Кънчев"
Полина Венкова Карабаджакова
"Малкото слонче" Р. Киплинг

Десислава Светославова Минкова - VІ "б" кл. - ОУ "А. Кънчев"
"Троп, троп, стоп" от Димитър Станчев

Елвис Ерол Ружди - VІІ "а" кл. - ОУ "А. Кънчев"
"Палечка" - Андерсен

Калоян Красимиров Христов - VІІ "а" кл. - ОУ "А. Кънчев"
"Аладин и вълшебната лампа"

Симона Светославова Великова - VІ "б" кл. - ОУ "А. Кънчев"
"Цветята на малката Ида" Андерсен

Даниел Христов Занев - VІ "б" кл. ОУ "Братя Миладинови"
"Ивайло"

Ивелина Руменова Венелинова - VІ "б" кл. ОУ "Братя Миладинови"
"Малкият принц"

Марийка Георгиева - V "в" кл. ОУ "Братя Миладинови"
"Котаръкът в чизми"

Светослава Георгиева - VІ кл. ОУ "Братя Миладинови"
"Славеят"

Ивета Миленова Трифонова - VІ "в"кл. СОУ "Христо Ботев"
"Красавицата и звяра"

Антонина Христова Христова - VІ "в" кл. СОУ "Христо Ботев"
"Пинокио"

Галя Красимирова Събкова - VІ "в" кл. СОУ "Христо Ботев"
"Палечка"

Леман Ридван Исмаил - V кл. - ОУ "Отец Паисий"
"Лисицата и заека"

Адриан Петков Петков - 11 г. - ОбДЦКИ
"Книга за звездите"

Елизабет Владимирова Владимирова - 12 г. - ОбДЦКИ
"Красавицата и звяра"
рисунка върху коприна "Спящата красавица"

Нели Павлинова Игнатова - 11 г. - ОбДЦКИ
"Лиско в гората"

Александра Йорданова - V "а" кл. МГ "Баба Тонка"
"Моята библиотека"

Веселина Детелинова Неделчева - V "а" кл. МГ "Баба Тонка"
"Моята библиотека"

Кристиян Валериев Димитров - VІ "а" кл. МГ "Баба Тонка"
"Златната ябълка"

Верка Благоева - VІ "а" кл. МГ "Баба Тонка"
"Златната ябълка"

Радослав Илков Иларионов - VІ "а" кл. МГ "Баба Тонка"
"Златната ябълка"

Йоанна Валентинова Борисова - V кл.- СОУЕЕ
"Моята библиотека"

Стефка Георгиева Господинова - 7 клас ОУ "Отец Паисий"
Библиотека "Л. Каравелов"

Ива Г. Цонева - VІІ "б" СОУЕЕ
"Моята библиотека"

Елизабет Владимирова - VІ "г" - СОУЕЕ
"Моята библиотека"

Ина Валентинова Иванова - VІ "а" МГ "Баба Тонка"
"Златната ябълка"



ГОРЕН КУРС - 8 - 11 клас

Нурай Мюезинова Айдънова - VІІІ "а" - ОУ "А. Кънчев"
"Часовниковата кула в Шумен"

Петър Дошков - ІХ "в" МГ "Баба Тонка"

Вяра Гошева Попова - VІІІ "а" ОУ "Васил Априлов"
"Библиотека Л. Каравелов"

Ивайла Ивелинова Петрова VІІІ ОУ "Васил Априлов"
"Моята библиотека"

Катрин Мариянова Георгиева - VІІІ "в" ОУ "Васил Априлов"
"Ласи"




ПРИЛОЖНО ИЗКУСТВО

Йоана Ивелинова Тодорова - 10 г. - ОбДЦКИ
рисунка върху коприна - Домашен любимец" - коне

Иван Златков Златев – 12 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Полет” – рисувана коприна
“Чарли Чаплин” – рисувана коприна
“Състезание” – рисувана коприна

Берна Руфиева Касимова и Нергис Решатова Камилова - 13 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Лека нощ”- рисувана коприна

Кристина Светославова Димитрова – 13г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Пепеляшка” – рисувана коприна
“Сватба” - рисувана коприна

Хюлия Гюнаева Хасанова - 12 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Пролет”- рисувана коприна
“Котета”- рисувана коприна
“Морско дъно”- рисувана коприна

Гюлденис Свиленова Нешева – 13 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Натюрморт в червено” – рисувана коприна
“Маски” – рисувана коприна
“Нефертити” – рисувана коприна

Албена Николаева Атанасова и Елвис Ерол Руджи – 14 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Портрет”- рисувана коприна

Ванеса Спасова Стаева – 14 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Петле” – рисувана коприна

Вероника Върбанова Върбанова – 13 г. ОУ”Ангел Кънчев’
“Балерини” – рисувана коприна

Ралица Георгиева Колева – 15 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Декоративна композиция”- рисувана коприна

Михаела Росицова Богданова и Десислава Иванова Ставрева – 13 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Хоро”- рисувана коприна
“Кукери”- рисувана коприна

Марина Петрова Петрова и Преслав Станиславов Стефанов
и Георги Емилов Димитров – 13 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Жираф”-рисувана коприна

Десислава Иванова Ставрева - 13 г. ОУ”Ангел Кънчев”
“Карнавал”- рисувана коприна




МАЛКА ПЛАСТИКА

Мария Георгиева Гетова - 8 г. - ОбДЦКИ
"Туфо рижият пират"

Мира Георгиева Димитрова - 9 г. - ОбДЦКИ
"Трите котета"




ЛИТЕРАТУРНО ТВОРЧЕСТВО

Илона Красимирова Нейчева - V клас - СОУПНЕ "Фридрих Шилер"
"Страната на щастието"

Теодора Емилова Георгиева - V клас - СОУПНЕ "Фридрих Шилер"
"Книгата е наш приятел"

Весела Любомирова Христова - VІ "а" - СОУ "Христо Ботев"
"Моята библиотека"

Ина Валентинова Иванова - VІ "а" МГ "Баба Тонка"
"Книгата е лек"

Адриан Ангелов Ангелов - VІІІ клас - ОУ "Отец Паисий"
"Моята библиотека"

Лора Росенова Григорова - ІІІ "а" - ОУ "Отец Паисий"
"Градът на бъдещето"

Белла Веселинова Димова - ІІ "г" - ОУ "Иван Вазов"
"Книжният свят"

Антон Александров Михайлов" - ІІ "г" - ОУ "Иван Вазов"
"На книгите с любов"


ФОТОГРАФИЯ

Калоян Петров - ІV клас - Полско Косово
"Моята библиотека"

Ина Валентинова Иванова - VІ "а" МГ "Баба Тонка"
"Моята библиотека"




ОТЛИЧЕНИТЕ ТВОРБИ можете да разгледате в раздел ГАЛЕРИЯ на сайта!


Резултати

Няма публикувани