[ Назад ]

   

Конкурс

КРАСОТАТА НА РОДИНАТА

Вид творчество

конкурс за рисунка

Срок за предаване на творбите

15 март 2007 г.

Срок за обявяване на резултатите

от 16 до 21 април 2007 г.

Условия на конкурса

-

Обявени награди

Завърши конкурсът за детска рисунка : "Красотата на Родината”
през погледа на Васил Попович, Петко Рачев Славейков, Асен Разцветников, Младен Исаев, Георги Авгарски, Найден Вълчев и Николай Соколов".

В него се включиха деца от Детска школа по изобразително изкуство към читалище "Наука" - град Троян с ръководител Маргрет Креклешка, Школа по изобразително изкуство към ОбДЦКИ - град Русе с ръководител Маргарита Хрисандова, ученици от ІІІ "б" клас от ОУ "Софроний Врачански" - град Варна, Народно читалище "Искра" - град Борово, ОУ "Климент Охридски" - град Борово, ОУ "Ангел Кънчев" – Русе, ОУ "Братя Миладинови" – Русе, ОУ "Иван Вазов" – Русе, СОУ "Христо Ботев" – Русе, СОУ "Йордан Йовков" – Русе, ОУ "П.К. Яворов" – Русе, НУИ "Веселин Стоянов" – Русе.

Официално откриване на изложбата, която е подредена във фоайето на РБ “Л. Каравелов” – Русе и награждаването на участниците се състоя на 16 април от 12 часа.

Наградите са осигурени от ИК “Хермес”. Представители на издателството гостуват в нашия град на 16, 17 и 18 април.

В изложбата са включени 398 рисунки.

Творбите на победителите са публикувани и могат да бъдат разгледани в раздел Галерия на този сайт.


НАГРАДИТЕ



КОЛЕКТИВНИ ГРАМОТИ:

Детска школа по изобразително изкуство към читалище "Наука" - град Троян с ръководител Маргрет Креклешка

Школа по изобразително изкуство към ОбДЦКИ - град Русе с ръководител Маргарита Хрисандова

ІІІ "б" клас от ОУ "Софроний Врачански" - град Варна



ИНДИВИДУАЛНИ ГРАМОТИ И НАГРАДИ:


Награди от издателство "Хермес"
Деца до 6 годишна възраст:

Изабела Тодорова Янкова - 6 годишна
Детската школа по изобразително изкуство към читалище "Наука" - град Троян
за рисунка към стихотворението "Сънчо" от Асен Разцветников

Дебора Генадиева Генадиева - 6 годишна
Детската школа по изобразително изкуство към читалище "Наука" - град Троян
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Асен Разцветников

Христо Стоев Костов - 6 годишен
Детската школа по изобразително изкуство към читалище "Наука" - град Троян
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Асен Разцветников

Ивона Петрова Стоянова - 6 годишна
Школа по изобразително изкуство при ОбДЦКИ - Русе
за рисунка към стихотворението "Българска земя" от Найден Вълчев

Антония Николова -на 6 години
Школа по изобразително изкуство при ОбДЦКИ - Русе
за рисунка към стихотворението "Българска земя" от Найден Вълчев


Награди от издателство "Хермес"
Деца от 7 до 10 годишна възраст:

Анастасия Константинова Ковальова – на 9 години –гр. Троян
за рисунка към стихотворението "Татковина" от Петко Рачев Славейков

Деница Иванова Босева – на 9 години – гр. Троян
за рисунка към стихотворението "Наше село" от Петко Рачев Славейков

Веселина Детелинова Неделчева - ІV "г" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунки към стихотворенията "Есен" от Младен Исаев и "Татковина" от П.. Р. Славейков

Маргарита Пламенова Златева - ІІ "г" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Зима" от Георги Авгарски

Симона Любомирова Христова - ІІ "г" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Зима" от Георги Авгарски


Награди от издателство "Хермес"
Ученици от 11 до 14 годишна възраст:

Ейля Еролова Бехатова - VІІ "а"клас - ОУ "П. К. Яворов"
за рисунка към стихотворението "Лято" от Георги Авгарски

Вероника Веселинова Караджова - VІ клас- ОУ "Иван Вазов"
за рисунка към стихотворението "Българска земя" от Найден Вълчев

Теодора Тодорова - VІІ клас - ОУ "Иван Вазов"
за рисунка към стихотворението "Татковина" от П. Р. Славейков

Дениз Мустафова Курд - V "а"клас - ОУ "Ангел Кънчев"
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Найден Вълчев

Ралица Колева - VІІ клас - ОУ "Ангел Кънчев"
за рисунка към стихотворението "Латинка" от Йордан Стубел






ГРАМОТИ И НАГРАДИ от Библиотека "Л. Каравелов"


Деца от 7 до 10 годишна възраст:

Божидар Мариянов Марков – на 7 години – гр. Троян
за рисунка към стихотворението "Чудното хоро" от Асен Разцветников

Марта Даниелова Иванова - на 8 години – гр. Троян
за рисунка към стихотворението "Зима" от Петко Рачев Славейков

Виктория Диянова Георгиева – на 10 години – гр. Троян
за рисунка към стихотворението "Татковина" от Петко Рачев Славейков

Димана Милкова Станчева -на 10 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Марица" от Петко Рачев Славейков

Димитър Пламенов Стоянов – на 7 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Татковина" от Петко Рачев Славейков

Димитър Георгиев Митев -на 10 години – Троян
за рисунката към стихотворението "Наше село" от Петко Рачев Славейков

Катерина Кирилова Колева - 8 години
Школа по изобразително изкуство към ОбДЦКИ – Русе
за рисунка към стихотворението "Стара планина" от Васил Попович

Богомила Василева Димитрова - ІІ "б"клас - ОУ "Иван Вазов"
за рисунка към стихотворението "Есен" от Младен Исаев

Габриела Красимирова Николова - І "в" клас - ОУ "Иван Вазов"
за рисунката към стихотворението "Латинка" от Йордан Стубел

Михаела Миленова Иванова - ІІІ "б" - ОУ "Иван Вазов" -
за рисунката към стихотворението "Българска земя" от Найден Вълчев

Анна Георгиева Стойкова - ІІІ "б"клас - ОУ "Софроний Врачански" – Варна
за рисунки към стихотворенията: "Кокиче"- Н. Соколов и "Пролет" - Н. Вълчев

Ралица Рефкъ Заидова - ІІІ “б”клас – ОУ “Софроний Врачански” – Варна
за рисунка към стихотворението “Латинка” от Йордан Стубел

Виктор Живков Желев - ІІІ “б” клас– ОУ “Софроний Врачански” – Варна
за рисунка към стихотворението “Дарове” от Младен Исаев

Стефани Анатолиева Стоянова – ІV “б” клас- ОУ “Братя Миладинови”
за рисунка към стихотворението “Весела земя” от Младен Исаев


Ученици от 11 до 14 годишна възраст:

Мартина Дочева Коларова – на 11 години – Троян
за рисунка към стихотворението "Пожелание" от Петко Рачев Славейков

Ивелина Красимирова Николова - VІ клас - НУИ "В. Стоянов"
за рисунка към стихотворението "Българска земя" от Найден Вълчев





ГРАМОТИ от Библиотека "Л. Каравелов":


Сияна Димитрова Колева - на 7 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Щурчо и Щурка" от Асен Разцветников

Валерия Валентинова Начева – на 8 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Излет" от Асен Разцветников

Антоанета Николаева Петкова - на 8 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Излет" от Асен Разцветников

Ивайло Ивайлов Белов - на 8 години - Троян
за рисунка към "Мързелан и Мързеланка" от Асен Разцветников

Десислава Тонева Хаджийска - на 9 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Петко Рачев Славейков

Михаела Стефанова Маринова - на 9 години – Троян
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Асен Разцветников

Цветомира Александрова Мирчева – на 10 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Сънчо" от Асен Разцветников

Христина Владимирова Карамфилова -на 10 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Балканът" от Петко Рачев Славейков

Мая Николаева Петкова – на 10 години - Троян
за рисунка към стихотворението "Люлка" от Асен Разцветников

Наталия Сашева Мичева - на 10 години – Троян
за рисунка към стихотворението "Татковина" от Петко Рачев Славейков

Тони Димитров Дудев - 13 годишен - Троян
за рисунка към "Вярата и надеждата на България към Русия" от П. Р. Славейков

Калина Янкова Колева - V "е" клас - ОУ "Антон Страшимиров" – Бургас
за рисунка към стихотворението "Балканът" от Петко Рачев Славейков

Александрина Цветанова Цонева - VІ "а" клас - ОУ"Отец Паисий"
за рисунка към стихотворението "Момче и пчела" от Асен Разцветников

Моника Андонова Яновска - ІV "в" клас ОУ"Климент Охридски"- Хасково
за рисунка към стихотворението "Родна стряха" от Ран Босилек

Ива Атанасова Карагьозова - ІV "в"клас ОУ"Климент Охридски" – Хасково
за рисунка към стихотворението "Родина" от Петко Рачев Славейков

Ралица Николова Ковачева - ІІ "б" клас - ОУ "Иван Вазов"
за рисунка към стихотворението " Есен" от Младен Исаев

Сияна Цветелинова Карабурова - І "в" - ОУ "Иван Вазов"
за рисунка към стихотворението "Дарове" от Младен Исаев

Ева Венелинова Николова - ІІ "б" клас - ОУ "Иван Вазов"
за рисунка към стихотворението "Есен" от Младен Исаев"

Емилиян Ивайлов Иванов - ІV "в" клас - ОУ "Иван Вазов"
за рисунка към стихотворението "Есен" от Младен Исаев"

Антонина Христова Христова - V “в” клас – СОУ “Христо Ботев” – Русе
за рисунка към стихотворението “Есен” от Георги Авгарски

Лъчезар Здравков Стефанов - ІІ "г"клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Зимна вечер" от Асен Разцветников

Маргарита Пламенова Златева - ІІ "г" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Младен Исаев

Борис Добромиров Бонев - ІV "г" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Есен" от Младен Исаев

Веселина Детелинова Неделчева - ІV "г" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Дарове" от Младен Исаев

Ивета Миленова Трифонова - V "в" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Георги Авгарски

Венцислав Митков Русанов - V "в" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Лято" от Георги Авгарски

Деница Данаилова Георгиева - V "в" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Лято" от Георги Авгарски

Мирослава Цветанова Кръстева - VІІ "в" клас- СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Васил Попович

Десислава Емилова Тодорова - VІІ "в" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Лято" от Георги Авгарски

Васил Александров Милушев - ІІІ "б" клас - СОУ "Христо Ботев"
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Найден Вълчев

Йолина Мелани Велкова - ІV "а" клас - ОУ "Братя Миладинови"
за рисунката към стихотворението "Кокиче" от Николай Соколов

Даниел Огнянов Николов - VІ "б" клас - ОУ "Братя Миладинови"
за рисунка към стихотворението "Весела земя" от Младен Исаев

Валерия Ивайлова Стеанова - 10 годишна - Троян
за рисунка към "Мързелан и Мързелана" от Асен Разцветников

Георги Емилов Димитров - V "а" клас - ОУ "Ангел Кънчев"
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Найден Вълчев

Ваня Валериева Кирилова - VІІ клас - ОУ "Ангел Кънчев"
за рисунка към стихотворението "Есен" от Младен Исаев

Ралица Пламенова Илиева - V "а" клас - ОУ "Ангел Кънчев"
за рисунка към стихотворението "Татковина" от П. Р. Славейков

Ралица Николаева Витанова - на 5 години ОбДЦКИ - Русе
за рисунки към "Дъга" от Николай Соколов и "Пролет" от Найден Вълчев

Адриан Т. Димов -на 12 години - ОбДЦКИ – Русе
за рисунки към "Есен" от М. Исаев и "Българска земя" от Найден Вълчев

Марио Красимиров Николов - ІІІ клас - ОбДЦКИ – Русе
за рисунка към стихотворението "Есенно слънце" от Найден Вълчев

Йоана Ивелинова Тодорова – на 9 години - ОбДЦКИ - Русе
за рисунка към стихотворението "Майска ливада" от Младен Исаев

Ивайло Валери Николов – на 6 години - ОбДЦКИ - Русе
за рисунка към стихотворението "Българска земя" от Найден Вълчев

Силвена Миленова Йорданова – на 12 години - ОбДЦКИ – Русе
за рисунка към стихотворението "Облаче" от Младен Исаев

Диляна Ценкова Георгиева – на 7 години - ОбДЦКИ - Русе
за рисунка към стихотворението "Българска земя" от Найден Вълчев

Антония Бончева – на 6 години - ОбДЦКИ – Русе
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Найден Вълчев

Мине Ашкън Мустафа - 7 годишна - ОбДЦКИ – Русе
за рисунка към стихотворението "Лакомото мече" от Емилиян Станев

Александър Бисеров Кирилов - ІV "б" клас - СОУ "Йордан Йовков" – Русе
за рисунка към стихотворението "Татковина" от П. Р. Славейков

Виктория Венциславова Чакърова - ІV "а" клас - СОУ "Йордан Йовков"
за рисунка към стихотворението "Майска ливада" от Младен Исаев

Симона Найденова Пеева - VІІ "г" клас - СОУ "Йордан Йовков"
за рисунка към стихотворението "Дъга" от Николай Соколов

Теодор Георгиев Георгиев - ІІІ "в" клас - СОУ "Йордан Йовков"
за рисунка към стихотворението "Пролет" от Васил Попович

Валерия Ивайлова Стеанова - 10 годишна - Троян
за рисунка към "Мързелан и Мързелана" от Асен Разцветников


Резултати

Няма публикувани